בית
חלומותי

בית חלומותי


מרכז פעילות הוליסטי

כשילד חולה בסרטן, הוא מבודד במשך חודשים ארוכים, מנותק מעשייה ומחברה. אנו מאמינים שהסכנה הזו למערכת הרגשית ולחוסן הנפשי של הילדים - גדולה מהסרטן עצמו.

באופן פרדוקסלי דווקא הגורמים האלו משפיעים באופן ישיר על יכולת ההחלמה של הילד. זו המחשבה שהניעה ובנתה את הקונספט החדשני של בית חלומותי. בית, שמאפשר כל חלום, ובלבד שיפעיל את הילד ויגרום לו להיות עסוק ויוצר.

מרכז פעילות זה מיועד לילדים ולנוער המתמודדים עם מחלת הסרטן, ומציע את כל סוגי הפעילות והתמיכה שהילד ומשפחתו עשויים להזדקק להם. מהשלמת לימודים, פעילויות וחוגים, מסיבות, חברה ומשחק, ועד למרפאת ייעוץ, שרותי פסיכולוגיה, קבוצות תמיכה ורפואה משלימה – הכל כאן.

בית חלומותי


מרכז פעילות הוליסטי

כשילד חולה בסרטן, הוא מבודד במשך חודשים ארוכים, מנותק מעשייה ומחברה. אנו מאמינים שהסכנה הזו למערכת הרגשית ולחוסן הנפשי של הילדים - גדולה מהסרטן עצמו. באופן פרדוקסלי דווקא הגורמים האלו משפיעים באופן ישיר על יכולת ההחלמה של הילד. זו המחשבה שהניעה ובנתה את הקונספט החדשני של בית חלומותי. בית, שמאפשר כל חלום, ובלבד שיפעיל את הילד ויגרום לו להיות עסוק ויוצר. מרכז פעילות זה מיועד לילדים ולנוער המתמודדים עם מחלת הסרטן, ומציע את כל סוגי הפעילות והתמיכה שהילד ומשפחתו עשויים להזדקק להם. מהשלמת לימודים, פעילויות וחוגים, מסיבות, חברה ומשחק, ועד למרפאת ייעוץ, שרותי פסיכולוגיה, קבוצות תמיכה ורפואה משלימה – הכל כאן.

14442

מאז הקמתו של בית חלומותי ב-1998 תמכנו בצורה הוליסטית ב- 14,442 משפחות להן ילד חולה בסרטן

 

במה עוד התרומה שלך תומכת

במה עוד התרומה שלך תומכת

 • חונך אישי

  חונך אישי

  מטים אוזן קשבת
  תוכנית ייחודית לאחים ולילדים להם הורים חולים, המחברת בין ילד מתמודד לחונך אישי בוגר. את התוכנית פיתחנו מתוך ראייה רחוקת-טווח שנועדה לשמר את הקשר והאהבה, ולמנוע נשירה.

  האחים הגדולים, מתנדבים בעלי גישה ולב לילדים, מפתחים קשר חם עם הילד הזקוק ליחס אישי ולאוזן קשבת.

  במפגש תלת-שבועי, הם משוחחים, משתפים, וכשצריך גם חוזרים יחד על החומר שנלמד בבית הספר או מכינים את הילד לבחינה. הודות להכשרה מקצועית, 'האחים' מזהים קשיים רגשיים או לימודיים מיד עם היווצרם ומאפשרים לנו לטפל בהתאם.
 • ספא והרגעות

  ספא והרגעות

  מתרגעים ומתאזנים
  בתקופת המתח והלחץ של המחלה, מעניקים הטיפולים המשלימים רגיעה והרפיה. הם מאחדים גוף ונפש ויוצרים איזון פנימי, הן אצל החולה והן אצל ההורים המתוחים המטפלים בו.

  בזכרון מנחם מאמינים בשילוב של גוף ונפש - רפואה מדעית, חוקרת ומתקדמת למטרות ריפוי, בד בבד עם יתרונותיה הסגוליים של הרפואה המשלימה.

  לאחרונה פתחנו את הספא המפנק בבית חלומותי והוא מעניק לילדים החולים ולהוריהם טיפולי מסאג' והרפיה באווירה נפלאה.
 • ילדים להורים חולים

  הורים חולים

  נרתמים לעזור
  לילדים להם הורים חולי סרטן התמודדות קשה לא פחות.

  לצד קושי פרקטי בהתארגנות הביתית, בהעדר ההורה החולה (כאשר ההורה השני בדרך כלל תומך לצידו), חווים הילדים תחושות חרדה והתמודדותם הפסיכולוגית קשה ומורכבת.

  פתחנו את דלתות בית החלומות שלנו כדי לתמוך גם בהם.

  תמיכה בלימודים ותשומת לב, הצמדת חונך אישי, השתתפות בחוגים ובפעילות, ייעוץ פסיכולוגי, ארוחות והסעות – את רב השרותים הנפלאים שלנו אנו מציעים גם להם.
 • תמיכה בהורים

  תמיכה בהורים

  מחזקים את הילד מהשורש
  הורים. הדופק של הילד החולה ומשענו. אלה שנותנים את חייהם למענו, ותומכים, ותומכים... אבל מי יתמוך בתומכים?!

  בבית חלומותי מתקיימים מפגשים, קבוצות תמיכה וסדנאות חווייתיות להורים. נופשונים בארץ ובחו"ל, מעניקים להורים הזדמנות פז נדירה להטעין מצברים ולקבל כוחות.

  כי כשההורה חזק, הילד החולה מרגיש חזק. כשההורה מאמין, הילד החולה מאמין. ההזנה לעלים הגבוהים ביותר של העץ מגיעה תמיד דווקא מן השורש.
 • ארוחות והסעות

  ארוחות והסעות

  זוכרים את הפרטים הקטנים
  להורה המצוי בתוך סערת רגשות ומלחמה הישרדותית על חיי הילד, ההתמודדות האופרטיבית המשפחתית מסביב כהה ונעלמת.

  נדהמנו לשמוע אחרי שנים איך הילדים הבריאים שלנו התמודדו לבדם. מרחו סנדביץ, טאטאו את הבית... ולפעמים, כשלא היה מה לאכול – הלכו לישון רעבים.

  הבטחנו לעצמנו שלא עוד. זכרון מנחם היא המשפחה הגדולה של חולי הסרטן. "הדודה הטובה" שתבשל אוכל לילדים, תוודא שיש להם ילקוט ושהכינו שיעורי בית, ואם צריך, גם תסיע את הילדים לפעילות בבית חלומותי.
 • תמיכה באחים

  תמיכה באחים

  תומכים בכל ספקטרום הקשיים
  אחים ואחיות בריאים "חולים" בתופעות הלוואי של הסרטן: חרדות, אשמה, הורים טרודים, ולעיתים אפילו הזנחה. הם נושאים על גבם את המתח והדאגות שחווים בבית, סובלים מחוסר ביחס ובתשומת לב הורית, מתקשים להתרכז וללמוד ומגיעים להתדרדרות לימודית וחברתית.

  אלו ילדים משכבות סוציו אקונומיות מצויינות שעשויים לסבול מרעב (!) מחוסר בארוחות מסודרות בבית.

  זכרון מנחם מעניקה תמיכה לכל ספקטרום הקשיים שחווה המשפחה ומפעילה תוכניות תמיכה מיוחדות לאחאים, המעניקות להם יחס אישי ותשומת לב, תמיכה לימודית ורגשית, ארוחות חמות והסעות.
 • מרפאת ייעוץ

  מרפאת ייעוץ

  מנגישים ידע הרפואי
  בבית חלומותי פועלת מרפאת התקווה, קליניקה רפואית המעסיקה את טובי האונקולוגים בארץ.

  במרפאה הם מעניקים חוות דעת נוספת לחולים ולמשפחתם, ומאפשרים להם לבחון מחדש הליכים רפואיים שהומלצו להם.

  המרפאה גם מציעה טיפולים חדשניים לחולים שמיצו כל דרך טיפול אחרת.

  הייעוץ ללא תשלום לחברי מאוחדת.
 • תמיכה פסיכולוגית

  תמיכה פסיכולוגית

  מחזקים את הנפש
  התמודדות עם מחלה מסכנת חיים משפיעה רגשית ובצורה עמוקה על כל אחד מבני המשפחה.

  פחד מפני אובדן, הליכים רפואיים פולשניים, עיוותים גופניים, תחושות אשמה ועוד – הם חלק מהסוגיות שהמשפחות שלנו מתמודדות עמן מדי יום.

  בבית חלומותי אנו מעניקים תמיכה פסיכולוגית לכל ילד חולה, הורה או אח. בעבורם זהו צורך הישרדותי, בסיסי ומיידי.

  במידת הצורך מכינים אותם מומחי הנפש שלנו אף לגרוע מכל.
 • השלמת לימודים

  השלמת לימודים

  מתכוננים לחזור לחיים
  מחלת הסרטן פוגעת ברצף הלימודי של הילד. היא תובעת ממנו שנת לימודים שלימה, ולפעמים אף יותר. הפער הלימודי שנוצר הוא עצום.

  עם החלמתו, נתונה חזרתו החלקה למערכת הלימודית בסכנה משמעותית, בשל החסכים הלימודיים בהשכלתו.

  בזכרון מנחם אנחנו חושבים קדימה, ומעניקים לילדים החולים תגבור לימודי תוך כדי תקופה המחלה, בעזרת מורים פרטיים וקבוצות למידה הנערכות בכיתות הלימוד של בית חלומותי.
 • העשרה וחוגים

  העשרה וחוגים

  משמחים את הידיים ואת הלב
  אנו מאמינים בלהט שילד יוצר ועסוק הוא ילד שמח. ילד שהחוסן הנפשי שלו חי ואיתן, גם במצב רפואי מורכב או קשה.

  מסיבה זו חשבנו על כל אפשרות תעסוקה מרתקת שילד יכול לחלום עליה: שיעורי נגינה על כלים אקזוטיים, אומנות במגוון חומרים ודיסיפלינות, ספורט ותנועה, בובונאות וטיסנות, ואפילו חממה טיפולית, תראפיה בצילום ופסיכו-דרמה תמצאו אצלנו.

  הילדים מוקפים בחברה תומכת, מגיעים בקביעות לשיעורים, לומדים מיומנויות, חוגגים הצלחות, ובקיצור – ממשיכים לחיות.

אמא של אלה מספרת


"בית חלומותי מעניק לנו כך הרבה עזרה פרקטית סביב כל הצרכים שלנו כמשפחה, שזה נותן לי את הכוח להאמין שנצליח לעמוד בהתמודדות הבלתי אפשרית הזו."
 
 

אמא של אלה מספרת


"בית חלומותי מעניק לנו כך הרבה עזרה פרקטית סביב כל הצרכים שלנו כמשפחה, שזה נותן לי את הכוח להאמין שנצליח לעמוד בהתמודדות הבלתי אפשרית הזו."
 
 

"אני אוהבת לבוא לבית חלומותי. זה כמו הגן שלי עכשיו, אבל הרבה יותר כיף מגן רגיל. יש כאן כל כך הרבה דברים מגניבים, משחקים ופעילויות, והמתנדבות עושות לי כיף."

מיכל 5

 
 

"אני אוהבת לבוא לבית חלומותי. זה כמו הגן שלי עכשיו, אבל הרבה יותר כיף מגן רגיל. יש כאן כל כך הרבה דברים מגניבים, משחקים ופעילויות, והמתנדבות עושות לי כיף."

מיכל 5

 
 

בואו להיות חלק ממשהו גדול וטוב

תרמו לפעילות ושנו מציאות חיים לאלפי משפחות, המתמודדות באומץ עם מחלת הסרטן מדי שנה

בואו להיות חלק ממשהו גדול וטוב

תרמו לפעילות ושנו מציאות חיים לאלפי משפחות, המתמודדות באומץ עם מחלת הסרטן מדי שנה

בואו לתרום